magazin
Soha nem volt még alkalmunk egy film főszereplőjével és az általa megformált személlyel közös interjút készíteni, de most Csoma Sándor filmjének, a…
továbbpodcast
Gyászról, hegymászásról, hitről és a lelki bezárkózást lekövető, folyamatosan szűkölő képarányról beszélgettünk a Magasságok és mélységek…
továbbhír
Szeptember 22-étől látható a hazai mozikban a Magasságok és mélységek című nagyjátékfilm. A premiert követő két és fél hétben országosan számos…
továbbmagazin
Erőss Zsolt hegymászás iránti szenvedélye, rendíthetetlen elszántsága és nem utolsó sorban remek kommunikációs képességei miatt könnyen…
továbbmagazin
Csoma Sándor a produkciót előremozdító égi jelekről, a hegyek iránti szerelméről, és Erőss Zsolt özvegye, Sterczer Hilda meghatódott reakciójáról…
továbbvideó
Csoma Sándor első nagyjátékfilmje, a Magasságok és mélységek Erőss Zsolt tragédiáját dolgozza fel özvegye, Sterczer Hilda szemszögéből, végigkíséri…
továbbhír
A CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál ad először otthont Csoma Sándor első nagyjátékfilmjének, amelyet Erőss Zsolt hegymászó története…
továbbmagazin
Csoma Sándor első nagyjátékfilmjében Erőss Zsolt, a Himalájában eltűnt magyar hegymászó tragédiáját dolgozza fel a felesége, Sterczer Hilda…
továbbvideó
Erőss Zsolt 2002. május 25-én, 10.30-kor első magyarként ért fel a Mount Everest 8850 méter magas csúcsára. Ezért ma, a 20. évfordulón debütál a…
továbbmagazin
Megújult lelkesedéssel és friss energiákkal vágunk neki 2022-nek, el is jött az ideje, hogy összeszedjük milyen magyar filmekre fogunk idén beülni a…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié